Lt En
Pradžia
en

Atliekų tvarkymas

Atliekų pavertimas elektros energija ir šiluma yra integrali Lietuvoje veikiančios atliekų tvarkymo grandinės dalis. Tokia šiuolaikiška atliekų tvarkymo grandinė, apimanti tiek atliekų perdirbimą, tiek deginimą, šiandien jau veikia Skandinavijos šalyse, tokiose kaip Danija, Suomija, Švedija. Pastarosios valstybės degindamos daugiau kaip pusę komunalinių atliekų, sąvartynuose laidoja vos 1-2 proc. atliekų.

Nereikia pamiršti, kad turime sutvarkyti ir pramonines atliekas, kurios šiandien utilizuojamos nereglamentuotais ir nekontroliuojamais būdais, darant neigiamą poveikį tiek žmonių sveikatai, tiek aplinkai. Todėl projektų reikalingumas turi būti vertinamas atsižvelgiant į tai, kad siekiama sutvarkyti tiek komunalines, tiek pramonines atliekas.

Atliekų deginimo įrenginį sudarys ardyninės pakuros 70 MW galios garo katilas ir apie 19 MW elektrinės galios garo turbina, įskaitant dūmų dujų valymo ir kondensavimo įrenginį.

Biokuro įrenginį sudarys du identiški biokuru kūrenami verdančio sluoksnio pakuros garo katilai ir viena apie 73 MW elektrinės galios garo turbina, įskaitant 2 atskiras dūmų dujų valymo sistemas.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU