Lt En
Pradžia
en

ES pirmininkaujanti Latvija gali paskatinti kogeneracijos plėtojimą Europoje

ES pirmininkaujanti Latvija gali paskatinti kogeneracijos plėtojimą Europoje

Efektyvios energetikos ekspertai vertina, kad ES pirmininkaujanti Latvija gali paskatinti proveržį bendrijoje plėtojant kogeneracines jėgaines, kuomet energetinis saugumas ir efektyvumas įvardijami vienais iš didžiausių prioritetų. 

Fiona Riddoch, asociacijos COGEN Europe vadovė, teigia, kad Latvija turi idealią galimybę pademonstruoti savo itin teigiamą patirtį didinant energetinį efektyvumą visoje energijos tiekimo grandinėje, kuomet energetinis saugumas yra vienas iš prioritetų ES darbotvarkėse.

Kogeneracinėse jėgainėse pagaminamos energijos dalis Latvijoje nuosekliai didėja, ypač dėl atsinaujinančios energetikos plėtros. 2013 m. Latvijoje kogeneracinės elektrinės pagamino 51 proc. visos šalyje pagamintos elektros energijos (3170 GWh), ir 69 proc. visos šilumos energijos (5038 GWh). Kogeneracinių elektrinių skaičius šalyje per metus išaugo 25 proc. ir padidino instaliuotą elektrinių galią iki 1,251 MWh.

„Latvija yra ES lyderė, vertinant kogeneracijos plėtrą ir paramą šiam gamybos būdui, todėl savo nacionalinę patirtį gali pristatyti energetinio saugumo ir tiekimo debatuose. Juose energetinio efektyvumo didinimo keliami iššūkiai turi būti geriau suprantami, – teigia F. Riddoch. – Šiuo metu vykstančios diskusijos galėtų gauti daug naudos iš Latvijos patirties, ši šalis susitelkusi ne tik į galutinio vartojimo efektyvumo didinimą, bet į visos energijos tiekimo grandinės efektyvumą.“ 

Per septynerius metus nuo 2007 m. iki 2013 m. biodujomis ir biokuru kūrenamų elektrinių įrengta galia Latvijoje padidėjo 18 kartų, nuo 6 iki 105 MW. Gamtinės dujos vis dar yra pagrindinis kogeneracinių elektrinių kuras Latvijoje, tačiau šalyje itin aiški tendencija pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių. 

Latvija ES pirmininkaus šešis mėnesius. Ryga Europos Tarybos darbotvarkėje energetinės sąjungos plėtrą įvardijo pagrindiniu prioritetu. Nepaisant esamo geopolitinio ir ekonominio konteksto, Latvijos sėkmė energijos gamybos srityje turėtų būti plačiai paskleista ir įvertinta.

Kogeneracinės elektrinės ir jų instaliuota galia Latvijoje 2013 m.


Šaltinis: http://www.cogeneurope.eu/latvian-eu-presidency-brings-refreshing-perspective-on-security-of-energy-supply_667.html

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"
EU